بلاگ

تفاوت اصلی بین کرکره های موتوری و دستی

از گذشته تا به امروز، امنیت و آرامش نقش بسزایی در زندگی افراد داشته است ، در زمان های قدیم برای برقراری امنیت خانه و محل کار از درب های آهنی سنگین استفاده می کردند ، که با گذشت زمان به تدریج این درب ها دچار زنگ زدگی می شد، البته این مدل درب ها سنگین بود و در زمان باز و بسته کردن درب به سختی جابه جا می شد .

امروزه با گذشت زمان و همچنین افزایش جمعیت نا امنی زیاد شده است ،که باوجود ساخت درب های کرکره ای این مشکل کمی حل شده است، کرکره ها به راحتی باز و بسته می شوند و همچنین از درب های بزرگ آهنی امن تر بوده اما این کرکره ها امنیت کافی نداشتند . چرا که با شکوندن قفل خیلی راحت این کرکره ها باز می شدند و همچنین جنس این کرکره ها از فولادی و آکاردئونی بود که با گذشت زمان سفت می شدند و باز و بستن آن مشکل بود .

بنابراین با پیشرفت تکنولوژی این کرکره ها به شکل کرکره برقی درآمد ، که هم راحت تر باز و بسته می شوند، و هم اینکه از امنیت کافی برخوردار می باشند، امروزه، برای افزایش امنیت آپارتمان، فروشگاه و پارکینگ، اکثرا از کرکره برقی استفاده می‌کنند. امنیت در کسب و کار نیز حرف اول را میزند، امنیت کرکره های برقی نسبت به کرکره های سنتی بیشتر می باشد ، به این دلیل که  بروی درب های کرکره برقی ، قفل کرکره برقی و یا UPS کرکره برقی نصب کرد . کرکره برقی ها توسط یک ریموت بالا و یا پایین می روند و از خستگی زیاد در مواقع باز و بسته کردن و مشکلاتش جلوگیری می کند . در این مقاله از اسمارت کو می خواهیم به تفاوت کرکره برقی با کرکره معمولی بپردازیم .

تفاوت کرکره برقی با کرکره معمولی چیست ؟

کرکره های معمولی برای دکان و مغازه های کوچک که یک بار در روز باز و بسته می شوند شاید مناسب باشد ، اما آرامش و راحتی و امنیت کرکره های برقی را ندارند .یکی از مزیت های خوب کرکره برقی زیبایی بخشیدن به نما می باشد و همین طور این کرکره ها نسبت به کرکره معمولی فضای بسیار کمتری را اشغال می کند ، کرکره های معمولی هیچ نمایی ندارند و حتی ممکن است،  طولانی مدت زنگ زده و از شکل بیافتد برای فروشگاه های بزرگ و پاساژ ها که زیبایی اهمیت بسزایی دارد کرکره برقی مناسب می باشد .کرکره های معمولی برای فروشگاه های بزرگ یا مکان هایی که چندین بار در روز باز و بسته می شوند مناسب نمی باشد ، چرا که باز و بسته کردن کرکره معمولی چند بار در روز باعث خستگی جسمی و کلافه شدن می گردد .

کرکره های برقی دارای ، قفل کرکره برقی و یا UPS کرکره برقی می باشد، به همین منظور امنیت کرکره برقی خیلی بیشتر از کرکره های معمولی می باشد و همچنین این کرکره ها دارای سنسوری می باشد ،که تا به برخی افراد اجازه ورود و ورود برخی دیگر از افراد را بگیرد .

ویژگی های کرکره هوشمند

کرکره های برقی دارای ویژگی های متعدد نسبت به کرکره های معمولی دارا هستند ،که این نوع کرکره ها را محبوب و پرکاربرد می کند .

رعایت ارگونومی

همان طور که در اول این مقاله گفته برای باز و بسته کردن کرکره های معمولی می بایست از نیروی دست و جسمی استفاده می شد ،که بعد از مدتی آسیب جدی به کمر و ستون فقرات افراد وارد می کرد اما کرکره های برقی دیگر این مشکل بزرگ را ندارند چرا که به طور هوشمند کار کرده و باعث راحتی افراد می گردد .

بی سر و صدا

کرکره های برقی به دلیل موادی که در آن استفاده می شود مثل الومینیومی که سبک می باشد ،هیچ سر وصدایی هنگام باز و بسته شدن ندارند به همین خاطر امروزه از این کرکره ها برای درب های پارکینگ ، حفاظ درب ورودی آپارتمان ، بالکن و پنجره خانه استفاده می شود .

راحتی در استفاده

یکی از ویژگی های مهم کرکره برقی راحتی هنگام استفاده می باشد ، این ویژگی باعث کاربرد زیاد این کرکره و محبوبیت در بین افراد شده است . این کرکره برقی دارای یک جک هیرولیکی و یک اهرم می باشد، که فقط کافی است با فشردن یک کلید از ریموت این کرکره باز و بسته شود. همچنین این کرکره از امنیت زیادی برخوردار است چرا که دارای ، قفل کرکره برقی و یا UPS کرکره برقی می باشد و شما می توانید با خیال راحت کرکره را بسته و محل را ترک کنید .

به صرفه و اقتصادی بودن

این کرکره ها علاوه بر راحتی که دارند ،از قیمتی مناسب نیز برخوردار هستند و همچنین هزینه نگهداری از این کرکره ها پایین می باشد ،این کرکره ها بخاطر طراحی ساده ای که دارند باع زیبایی نما نیز می گردد و لازم نیست هزینه ای صرف زیبا سازی نما کنیم .

متناسب با شرایط آب و هوایی

این کرکره ها نسبت به کرکره های معمولی مقاوم تر می باشد و در هر شرایط آب و هوایی از جمله برف و یخبندان، گرما ، طوفان و باران مقاوم می باشد و هیچ گونه آسیبی نمی بیند. استفاده از این کرکره برای پنجره های منازل مانع تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه می شود و باعث می شود وسایل خونه از نور خورشید آسیب نبیند . این کرکره ها مناسب هر شرایط و اقلیم آب و هوایی چه سرد و چه گرم می باشد.این کرکره ها دارای برقی اضطراری بوده و هنگام قطع برق نیز با مشکل رو به رو نمی شویم و در صورتی که درست نصب شود ،سال ها نیاز به تعمیر ندارد چرا که از مقاومت و وسایل خوبی برخوردار است .

معایب کرکره برقی

معمولا کسانی که از کرکره برقی استفاده می کنند، تا به حال با مشکلات آن مواجه شده اند. در بعضی مواقع پیش می آید که کرکره برقی درست کار نکند و دچار مشکل شود مثل بالا نرفتن درب کرکره برقی، اشکال در برق رسانی به درب کرکره، خرابی ریموت کنترل کرکره، و یا خراب شدن موتور کرکره، و همچنین ایجاد مشکل در بازویی درب کرکره که در مواجهه به این مشکل باید علت را پیدا کرد و آن را تعمیر کرد البته توسط افراد متخصص ، این مشکلات به این معنا نیست که این کرکره ها زود خراب می شوند این کرکره ها دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *